Kredyt bankowy czy szybka pożyczka – co jest lepszym rozwiązaniem?

Obecnie wiele osób wspomaga się kredytami i nie ma w tym nic złego, oczywiście jeżeli pieniądze są wydawane rozsądnie i raty są spłacane w odpowiednich terminach.

Kiedy po kredyt bankowy?

Kredyty są udzielane przez banki, w tym wypadku trzeba mieć odpowiednią zdolność kredytową, aby móc go otrzymać. Obecnie nie jest to takie proste, jak może się wydawać. Trzeba posiadać odpowiednie dochody, aby móc uzyskać dodatkowe pieniądze od banku. Oczywiście samo zaświadczenie o dochodach nie wystarczy, trzeba też niekiedy przedstawi formę zatrudnienia. Banki biorą pod uwagę wiele czynników, między innymi również wiek kredytobiorcy, jego oszczędności oraz stan cywilny. Dużo zależy również od tego, na jaką kwotę chce się zaciągnąć kredyt oraz na jak długo.

Kredyt bankowy to dobre rozwiązanie, jeżeli posiadam się odpowiednią zdolność kredytową i pieniądze nie są nam potrzebne na już. W tym wypadku formalności mogą trwać dłużej, niż w przypadku pożyczki pozabankowej na raty.

Pożyczka pozabankowa

Mimo, że jeszcze kilka lat temu pożyczki były owiane bardzo złą sławą, obecnie kompletnie się to zmieniło. Okazuje się, że w niektórych przypadkach pożyczki udzielane są na dużo lepszych warunkach, niż kredyty, szczególnie dla nowych klientów. Pożyczki pozabankowe na raty (na przykład z Wonga.pl ) są prostsze do uzyskania, niż kredyty, spłaca się je na takich samych zasadach. To dobra opcja dla osób, które potrzebują szybkiej gotówki i nie mają czasu czekać na odpowiedź banku lub po prostu nie posiadają odpowiedniej zdolności kredytowej. Pożyczka wcale nie jest droższa, niż kredyt, jednak wyłącznie w przypadku, gdy jest spłacana o czasie. Jeżeli nie będziemy stosować się do terminów spłat to może okazać się to bardzo drogi produkt finansowy i z tego należy zdawać sobie sprawę.

Pamiętajmy, aby zawsze mierzyć siły na zamiary i dokładnie przeanalizować swoją sytuację materialną. Należy policzyć, czy rzeczywiście będziemy w stanie spłacać kredyt czy pożyczkę na czas, czy zachowamy płynność finansową po uregulowaniu wszystkich rachunków.

Produkty finansowe typu kredyt czy pożyczka to nie są złe rzeczy, nie mniej jednak nie można traktować ich jako dodatkowego źródła dochodu, tylko jak środków na pokrycie konkretnego celu czy zakupu. Jeżeli będziemy odpowiednio zarządzać finansami, kredyt lub pożyczka można być bardzo przydatny i pomóc nam w osiągnięciu celów czy spełnieniu marzeń. Jeżeli będziemy mieć pewność, że spłacimy zobowiązanie finansowe na czas, nic nie stoi na przeszkodzie, aby posiłkować się takimi dodatkowymi pieniędzmi.

Comments are closed.